воскресенье, 10 февраля 2013 г.

іменники в родовому відмінку множини

А «ми» – це т, хто волею дол з далеко Рос, яка народила 30 кадетських корпусв, забрали з собою за кордон росйську мову, зберегли його в чистот  донесли до нашого часу.

а по-друге, тому що вд того ж авторитетного для мене кадета ¶лл Жеребкове колись почув  запам’ятав на все життя: «Ми нколи не говорили« кадетв »!

по-перше, вважаю, що вдмна слова «кадет» ма бути по однй аналогю з таким словом як «солдат»  йому подбних («Н солдат Петрова  ¶ванова»),

PS У данй публкац я не навв приклад вживання слова «кадет» в родовому вдмнку множини для позначення окремих осб («В строю не виявилося кадетв Петрова  ¶ванова»), що послужило причиною дискус на сторнках газети. Важливо вдзначити, що в цьому розумнн мо «опоненти» нчим не суперечили канонам згаданого словника С.Ожегова  Н.Шведовой. Але я навмисне не привв такого прикладу, бо

«Кадетська братство», березн 2007

Так що, виявляться, севастопольський Морський кадетський корпус був розрахований на 500 кадет. А в партйному строю кадетв виявився Млюков.

КАДЕТ2,-а, рд. мн. -Ов, м. Член парт конституцйних демократв, що снувала в Рос в 1905-1917 рр.., ¶ парт, засновано пд тю ж назвою в 1991 р. II ж. кадетка,- (розм.). II дод. кадетський,-а,-е.

КАДЕТ1,-а, рд. мн. кадет (при собир. знач.) та кадетв (при позначенн окремих осб), м. У дореволюцйнй Рос: вихованець кадетського корпусу (див. корпус в 6 знач.). II дод. кадетський, – а,-е.

Для авторитетност, звертаюся до «Тлумачного словника росйсько мови» С.Ожегова  Н.Шведовой (до якого свого часу мене вдправив ¶лля: «Якщо що неясно – читай словник»). У мене вн 2005 видання. У ньому написано (дослвно):

Отже, я пдйшов до основного. Так як же правильно сказати або написати в родовому вдмнку множини: кадетв або кадет?

Погодьтеся з мною (бльшсть з вас не один десяток рокв прослужили в наших Збройних Силах): грамотний офцер, наприклад, хмчних або нженерних вйськ, завжди вам доповсть, що вн вдповда (або, ранше служачи, вдповдав) за хмчне (або нженерне) забезпечення (з наголосом на букву Е в третьому склад), а не за забезпечення. З цього слова починаться його освту та вйськово-спецальна культура. Розумю, що  «вперт» люди, як знають, як треба правильно вимовляти слово, але вперто продовжують говорити «по старинц». А для того, хто вважа себе кадетом, таким для нього  слово «кадет». Чи повною мрою гдний людина називати себе кадетом, не знаючи правильного написання цього слова?

Не хочу образити редколег. Номер вд номера газета ста краще  краще. Все рдше  рдше допускаються помилки (а хто вд них застрахований?). ¶ це раду. Але тому й настав момент сказати про дрбниц. Але важливою дрбниц. Важливою для нас, кадет.

Брати-кадети, до вас мо слово. Правда, не до кожного кадета воно дйде. Але якщо навть обмежитися числом передплатникв газети, уже непогано. Важливо почати. Наша газета – це елемент нашо кадетсько культури, частина росйсько культури. ¶ вона (газета) н в однй статт не повинна нехтувати правописом росйсько мови! А слдом за нею буквально все кадети повинн засвоти правильну вимову  написання цього слова.

До цього дня в ход обговорення прочитано кадетсько друку ¶лля вдзнача мен вс помилки в статтях. ¶ часом ста соромно за нашу неграмотнсть. Не кажу вже про втчизняного телебачення  жовтй прес, як стають зразком того, як не треба говорити  писати.

Правда, каюсь, сам був гршний, поки не зустрвся з справжнм (пишу це слово свдомо  твердо) кадетом ¶ллею Жеребкове – вихованцем Першого Росйського Великого Князя Костянтина Костянтиновича кадетського корпусу (живе в Ростов-на-Дону, дай Бог йому здоров’я!). Вн першим у мому житт зробив мен зауваження про правильнсть вживання цього слова. У роки навчання в суворовському училищ нам не пояснювали значення слова «кадет», а тим бльше його правопису, хоча ми, суворовц, називали один одного не накше як кадетами. Доцльно вдзначити, що ¶лля псля кадетського корпусу закнчив Блградський унверситет, а, опинившись в 1955 роц на батьквщин свох батькв, в Рос, всю свою трудову дяльнсть пов’язав з редагуванням технчно лтератури. При сплкуванн з ¶ллею вдчуваш його велику начитансть, чудове знання  володння росйською мовою. Слухаючи його плавну, красиву мова, часом задавався питанням: невже для того, щоб правильно володти росйською мовою, потрбно обов’язково пройти емграцю, навчання в росйськй кадетському корпус за кордоном?

Не знаю, кого як, а мене «б’ по вухах», коли почую або прочитаю рдне для мене слово «кадет» в родовому вдмнку множини з закнченням-ОВ. Наприклад, у статт Д.Костомарова «Доля Морського кадетського корпусу» (дивися грудневий минулорчний номер «Кадетського братства») у другй колонц в верхньому абзац «Кадетського братства» пишеться: «… Морський кадетський корпус з чотирирчним термном навчання, розрахований в цлому на 500 кадет ов ». Конкретний приклад наводжу не для того, щоб применшити цннсть статт (навпаки, вона була прочитана мною з нтересом), а для того, щоб показати, що за прикладом «далеко ходити не треба»). Послухайте уважно братв-кадет з свого близького оточення –  ви переконатеся, що це дйсно так.

Так КАДЕТ або КАДЕТ?

Набридло читати  слухати, часто  вд самих кадет рдне слово КАДЕТ, яке вдмнюються  схиляють кому як хочеться … Вуха бльше не виносять. Будь ласка прочитайте  говорите по-русски правильно!

Так КАДЕТ або КАДЕТ?

Так КАДЕТ або КАДЕТ? | presport.ru

Комментариев нет:

Отправить комментарий